Ženy

Datum: 17.04.2011 | Vložil: Zdenka

Ahoj Leni, to téma, které jsi mi ( i dalším, kterým svět není lhostejný) poslala, je podle mne alfou a omegou bytí. Vždyť jde o člověka! Stále víc člověk dává na vedení rozumu, místo toho, aby se řídil intuici a citem. Ženy se opravdu chtěji vyrovnat mužům a muži, jelikož jim něžná krása chybí hledají tuto krásu v sobě. Vznikají pánská kadeřnictví, pedikůry, nasážní salóny..... - ženy místo toho naopak hledají nejpohodlnější účesy, oblečení, aby měly více času na ,,svou práci" a nebo naopak ( to jsou podle mého ty houževnatější) zvýrazňují svou ,,ženskost" ve vyzývavích ohozech - na zdravého člověka to musí působit groteskně, ale i bolestně. Když to vidím, tak si říkám - ,,Co se asi v tom člověku odehrává - přemáhá se kvůli ambicím nebo to opravdu necítí?" Mám bohužel životní zkušeost se ženou, která je v jádru žena jak má být, ale jeji ambice a touha být nad každým za jakoukoli cenu (myslím tím, že chce mít za všech okolnosti svou ,,pravdu") jsou silnější než ta její skutečná ženskost. Avšak má dar krásy a je si toho vědoma, ale bohužel místo toho,aby toho využívala, tak toho zneužívá. Mnoho let jsem si kladla otázku, je tak drzá nebo tak blbá. Dneska jelikož už znám sílu ženskosti, tak si dovoluji o ni tvrdit, že je blbá. Blbá tak, že si ani neuvědomuje kolik třeba jenom mužům odebírá a ubližuje nejen jim. Tou svou ,,chytrosti", jak si o sobě myslí, dokáže smést i několik lidí najednou - někoho hned, někoho pomaličku na dýl, někoho i po doznívání daných činů. A je na to hrdá! Opovrhuje, ba se i posmívá lidem, kteří si te její síly necení. Emancipace! - ? Muže nejvíc odzbrojuje jednoduchost konání, mateřství, jemnost, péče - to co je nám ženám od Boha dáno. Nenávist mužů vůdčí ženám vzbuzeje především to. že to některé z nás mají vysledováno a použilji to jako léčku a ve správnou chvílí zaúčí k svému prospěchu. Doléhá to potom i na ženy, které tak jednají čistě. Nezbývá než věřit (a stavět i na tom), že existují muží, kteří pravou ženskost vidí a nedávají na to co se jim dává na odiv.

Přidat nový příspěvek